Sezonā

Motocikla ikdienas apkope

Uzturiet savu motociklu tīrībā: motocikla tīrība ir Jūsu drošības ķīla. Starp citu, tas palīdzēs Jums pievērst uzmanību daudzām lietām: vai ir jāpievelk ķēde, jānomaina nodilušus bremžu klučus vai jāpielej eļļa. Tirgū ir daudz tīrīšanas līdzekļu motocikliem, kuri efektīvi noņem netīrumus un oglekļa nogulsnes, aizsargā un atjauno Jūsu motocikla plastmasas detaļas.

Sekojiet līdzi jūsu motocikla amortizācijas sistēmas stāvoklim. Dažreiz sporta motocikli strādā “uz nolietojumu”, tāpēc ir lietderīgi regulāri pārbaudīt motocikla amortizatoru stāvokli, lai tas Jūs nepieviltu. Motociklam piekares detaļas ir atvērtas, tāpēc pārbaudiet atsperes, amortizatorus un ja nepieciešams, regulējiet tos.

Izjauciet un notīriet sava motocikla bremžu klučus – vēl viens noteikums, kas jāveic regulāri. Lietojot bremžu klučus ilgstoši, uz tiem uzkrājas ceļa putekļi un dubļi. Vismaz reizi gadā jānoņem bremžu klučus un jāattīra tos. Tāpat regulāri mainiet bremžu šķidrumu.

Katru dienu pārbaudiet spiedienu riepās. Tas ir ļoti svarīgs rādītājs, kas ietekmē jūsu motocikla vadāmību. Tāpēc neslinkojiet, apskatiet Jūsu motocikla instrukciju, lai iegūtu rekomendācijas par riepu spiedienu.

Regulējiet ķēdes nostiepumu. Ķēde ir Jūsu motocikla svarīgākā detaļa, kas pārraida dzinēja jaudu uz riteņi. Ar vāji uzvilktu ķēdi motocikls braucot lēkās, bet stipri nostieptā ķēde var saplīst. Nepareizi regulētas ķēdes nostiepums paātrinās aizmugurējā riteņa vedošās zvaigznītes nolietošanos. Variatoram noteikti apskatiet  manuālu un ik pēc 6 tūkstošiem pārbaudiet variatora skritus, kā arī jostas stāvokli. Ar nolietotu siksnu Jūs sabeigstiet variatoru, kā arī kaitēsiet kloķvārpstai. Nobeigti skrituļi var radīt iestrēgumu un kas vēl ļaunāk, neatgriezenisku nolietojumu un pēc tam būs pilnībā jāmaina variators. Tie, kas brauc ar kardānu, neaizmirstiet mainīt eļļu aizmugurējā reduktorā un pārnesējā. Ik pēc laika pievēršat uzmanību tam, lai vārpsta nešūpotos un tās darbībai nekas netraucētu.

 

 

 

 

 

 

 

Laikus apkalpojiet un mainiet sava motocikla riepas. Ir dažādi motociklu riepu veidi. Izvēlieties tās, kas atbilst Jūsu stilam un motociklam. Nepieļaujiet pilnu riepu nodilumu, jo Jūs pakļaujat gan sevi, gan apkārtējos briesmām, kā arī varat sagaidīt liekas nepatikšānas.

 

 

 

 

 

 

Jūsu motociklam ir jākļūst par Jūsu turpinājumu. Motocikla konstrukcija ir izveidota tā, lai atbilstu lielākajai cilvēku daļai. Bet Jūs varat regulēt motociklu atbilstoši sev. Daudziem motocikliem ir īpašas regulējošas sviras, kas paredzētas sēdekļa stāvokļa maiņai, pedāļiem, līdz ar to tikai 10 minūšu laikā Jūs varēsiet pielāgot motociklu sev. Turklāt Jūs varat iegādāties jaunas apakškājas, aizsargpaneļus. Jums jābūt ērti un bez kompromisiem, tas ir svarīgi Jūsu drošībai un veselībai.

Insure my Motorcycle — Community Insurance